18-latek ściął słup i uderzył w ogrodzenie.

Do wypadku doszło z niedzieli na poniedziałek w Mniowie (woj.świętokrzyskie) 18-letni kierowca poruszający się pojazdem marki volkswagen, ściął słup i wjechał w ogrodzenie. Nastolatek podróżował z grupą młodych ludzi. Kierowca uzyskał uprawnienia do prowadzenie pojazdu zaledwie na początku grudnia i poczuł się na tyle pewnie aby zaimponować swoim kolegom.
W efekcie brawurowej jazdy nowego kierowcy, zarówno on jak i jego znajomi z niewielkimi obrażeniami ciała, zostali przewiezieni do szpitala. Za rażące naruszenie przepisów drogowych 18-latek stracił prawo jazdy i odpowie teraz przed sądem.

W tym wypadku skończyło się na niewielkich obrażeniach, warto jednak pamiętać, że jako początkujący kierowca trzeba zachować szczególną ostrożność i nie przeceniać swoich możliwości, ponieważ może to kosztować ludzkie życie lub zdrowie.


(źródło-świętokrzyska policja)

Młoda kobieta i pasażer Seata zginęli na miejscu

W wypadku na DK 46 do którego doszło wczoraj (28 grudnia) zginęły dwie młode osoby, a jedna walczy o życie.

Do wypadku doszło na drodze pomiędzy Nysą a Opolem. Kobieta kierująca pojazdem marki Seat z nieznanych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącą z naprzeciwka Skodą. Siła uderzenia była na tyle duża, że kobieta i pasażer Seata zginęli na miejscu, a kierowca Skody doznał poważnych obrażeń, został przewieziony do szpitala gdzie trwa walka o jego życie.

Fot: MARIO FOTO

Kierująca kobieta i pasażer Seata miał około 20 lat, wybierali się na urlop, mieszkali w okolicy, planowali wspólnie spędzić Sylwestra.
Droga była zablokowana przez kilka godzin.

Apelujemy o rozważną jazdę. Przez jeden błąd możemy odebrać życie swoje, swoich bliskich i innych uczestników ruchu.

Więcej zdjęć z tego wypadku? Kliknij TUTAJ

Kierowca BMW spowodował wypadek w Miedzianej Górze

Do wypadku doszło dziś (28 grudnia) około godziny 13:30 na DK74 w miejscowości Miedziana Góra.

Pięćdziesięcioletni kierowca BMW jadący w kierunku Łodzi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w auto marki Renault, które na skutek uderzenia uderzyło w Forda.

Mimo groźnie wyglądającego wypadku nikomu nic się nie stało.

Droga przez pewien czas była całkowicie zablokowana, później odblokowano jeden pas ruchu. Wszelkie czynności zakończono kwadrans przed godziną szesnastą.

Grafika: Aleksander Piekarski

Aby zobaczyć więcej zdjęć, przejdź do artykułu

Tragiczny w skutkach wypadek na krajowej siódemce

Do śmiertelnego wypadku doszło na drodze krajowej numer 7. Między miejscowościami Lniska - Leźno zderzyły się czołowo pojazdy marki BMW oraz Renault. Kierowca jednego z pojazdów zginął na miejscu, trzy pozostałe osoby zostały ranne.
Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej, poprowadzono objazd przez Pępowo i Niestępowo.

Grafika: OSP LEŹNO / FacebookGrafika: OSP LEŹNO / Facebook
Grafika: OSP LEŹNO / Facebook

Stłuczka w Lidzbarku Warmińskim 23.12.2019 godz 15:09:22

Okres świąteczny wiąże się z pośpiechem, wzmożonym ruchem na Polskich drogach ale i również z nieuwagą kierujących, 23 grudnia miałem nieprzyjemność uczestniczyć w zdarzeniu drogowym z starszym Panem, który wjechał w moje auto gdy wyjeżdżałem z myjni samochodowej, trudno zdarza się jesteśmy tylko ludźmi ale prosiłbym o sprawdzanie stanu swoich samochodów w stacjach diagnostycznych, ponieważ starszy Pan kierujący samochodem marki Opel twierdził, że ma niesprawne hamulce i teraz zachodzi pytanie, skoro wiedział o takim fakcie to dlaczego poruszał się takim autem po drogach publicznych? P.S za wulgaryzmy na końcu filmu przepraszam, słowa te były wypowiedziane w wyniku zaistniałej sytuacji i podwyższonej adrenaliny.