stat4u

Śmiertelny wypadek koło Kościerzyny 4.03.2019. Nie żyje niemowlę. Sześć osób rannych, w tym 4-letnie dziecko w ciężkim stanie

Śmiertelny wypadek koło Kościerzyny 4.03.2019. Do groźnego wypadku doszło w pobliżu Kamiennej Góry, na drodze krajowej nr 20. W wyniku zdarzenia zmarło 2-miesięczne dziecko.

Śmiertelny wypadek koło Kościerzyny 4.03.2019

Aktualizacja 5.03.2019


W szpitalu zmarła 2-miesięczna dziewczynka. Rodzina mieszka w niewielkiej miejscowości na terenie gminy Stara Kiszewa. Mieszkańcy są wstrząśnięci tą tragedią. Śledczy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku.

Jak doszło do śmiertelnego wypadku koło Kościerzyny?

- Funkcjonariusze na miejscu wstępnie ustalili okoliczności i przebieg zdarzenia. Wynika z nich, że 29-letni kierujący vw, jadąc w kierunku Kościerzyny, na łuku drogi z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem renault, którym kierował 61-latek - mówi Piotr Kwidziński, rzecznik prasowy KPP w Kościerzynie. - Dwoje kierujących oraz pasażerowie passata - 30-letnia kobieta i dwoje dzieci 6-letnia i 2 miesięczna dziewczynka oraz 56-letnia pasażerka megane trafili do szpitala. W szpitalu pomimo reanimacji zmarła najmłodsza uczestniczka wypadku. Policjanci przeprowadzili badania alko-testem kierowców, byli trzeźwi.


Aktualizacja 4.03.2019

Po godzinie 14 do SKKP w Kościerzynie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na końcowym odcinku obwodnicy miasta. Na miejsce skierowane zostały zastępy JRG Kościerzyna oraz OSP Łubiana. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że podczas manewru wyprzedzania doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. 6 osób poszkodowanych zostało przetransportowanych do szpitala, w tym 2-miesięczne dziecko helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W ciężkim stanie jest dziecko w wieku 4 lat.


- 29-letni kierowca vw passata prawdopodobnie rozpoczął manewr wyprzedzania i doszło do czołowego zderzenia z renaultem megane - mówi rzecznik kościerskiej policji. - Renaultem kierował 61-letni mężczyzna. W samochodzie podróżowała także kobieta oraz dwoje dzieci. Wszyscy podróżujący renaultem trafili do szpitala, a także kierowca i pasażer vw.
\

Źródło:   ​dziennikbaltycki.pl​​​

Dodaj komentarz

odśwież, jeżeli nie widzisz kodu