stat4u

Śmiertelny wypadek na pasach w Giszowcu

Tragiczny wypadek w Katowicach. W dzielnicy Giszowiec doszło do potrącenia. Na miejscu zginął starszy mężczyzna. Są duże utrudnienia w ruchu.

Śmiertelny wypadek w Giszowcu. Mężczyzna przechodził przez przejście dla pieszych na ul. Szopienickiej, gdy uderzył w niego samochód marki Opel. Do śmiertelnego potrącenia doszło chwilę przed 12.00 na pasach obok przystanku autobusowego Giszowiec Mysłowicka.  Pieszy był reanimowany na pasach, ale nie udało się go uratować. 90-letni mężczyzna zginął na miejscu. 29-letni kierowca został przebadany alkomatem. Był trzeźwy, ale została mu pobrana krew do dalszych badań.

Droga jest zablokowana na odcinku od ul. Mysłowickiej do ul. Karliczka. Nie da się przejechać z Giszowca do Nikiszowca ul. Szopienicką i w przeciwnym kierunku. Policja kieruje objazdem przez ul. Karliczka lub w kierunku Mysłowic. Jak podaje ZTM, możliwe są opóźnienia w kursowaniu linii autobusowych o numerach 674, 292, 223, 72, 30, 695 i 920, bo pojazdy komunikacji miejskiej również jadą objazdami. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze około godzinę.


Źródło: ​Katowice24​​​

Dodaj komentarz

odśwież, jeżeli nie widzisz kodu