Warmińsko-mazurskie: 80-latka śmiertelnie potrącona na pasach.

Do wypadku doszło w sobotę (25.01.20) około godziny 6:00 w miejscowości Orneta (woj. warmińsko-mazurskie). Kierowca seata na olsztyńskich rejestracjach potrącił 80-letnią kobietę na przejściu dla pieszych przy ul.Ks. Jerzego Popiełuszki. Niestety mimo udzielonej pomocy na miejscu zdarzenia, kobiety nie udało się uratować. 58-letni kierowca był trzeźwy w chwili zdarzenia. Droga w miejscu wypadku była zablokowana przez kilka godzin.

Policjanci zatrzymali mieszkańcowi Olsztyna prawo jazdy a jego pojazd zabezpieczyli na policyjnym parkingu. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą dalsze czynności mające na celu ustalenie dokładnego przebiegu zdarzenia.

(Źródło KPP) 

Tragiczny wypadek 21-latka. Zginął tuż przed swoim ślubem.

We wtorek około południa młody kierowca z okolic Sieradza w łódzkiem, jechał swoim oplem polną drogą. Na niewielkim łuku z niewyjaśnionych przyczyn, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Samochód 21-latka został dosłownie zmiażdżony. Wypadek miał miejsce w okolicy Okręglicy pod Sieradzem. Kierowca nie miał szans na przeżycie. Niestety zginął na miejscu. Ten tragiczny wypadek miał miejsce kilka dni przed ślubem mężczyzny.
Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.Audi uderzyło w drzewo i rozpadło się na pół. Nie żyje 19-letni kierowca.

W poniedziałek (20.01.20) pomiędzy miejscowościami Rozogi i Stary Myszyniec (DK53) około godziny 7:00 doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierujący audi, 19-letni mężczyzna z nieznanych przyczyn, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że pojazd rozpadł się na dwie części. 19-letni kierowca audi zginął na miejscu. Ratownicy znaleźli pasażerkę audi poza pojazdem, była ranna ale przytomna. Została przewieziona do szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.


(Fot.KPP Szczytno)

Niebezpieczny poranek na autostradzie A4. Duże utrudnienia w ruchu !

Dziś na autostradzie A4 doszło do dwóch niebezpiecznych wypadków. Oba zdarzenia miały miejsce w pobliżu węzła Jadwisin (pow. złotoryjski). Najpierw zderzyły się tam trzy samochody ciężarowe, a następnie samochód osobowy, zderzył się z busem i ciężarówka. Dwie osoby zostały ranne.

Pierwszy wypadek miał miejsce około godziny 6:00 na pasie w kierunku Zgorzelca, zaraz za węzłem Jadwisin. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierowcy trzech samochodów ciężarowych, najechali sobie kolejno na tył pojazdów. Jeden z kierowców zakleszczył się w kabinie, potrzebna była interwencja strażaków oraz pogotowia ratunkowego.


Autostrada została całkowicie zablokowana na 2 godziny. Około godziny 8:00 policja odblokowała lewy pas ruchu i umożliwiła przejazd dla kierowców.

Około godziny 9:00 doszło do kolejnego wypadku. Bus zderzył się z samochodem osobowym w wyniku czego, osobówka została zepchnięta pod ciężarówkę. Kierowca osobówki zakleszczył się w pojeździe. Znów niezbędna była interwencja strażaków, którzy musieli rozciąć karoserię i wydostać mężczyznę z pojazdu. Ranny kierowca został przewieziony do szpitala.

Tragiczny poranek na A4 zakończył się całkowitym zablokowaniem drogi na kilka godzin. Policja zorganizowała objazd przez Chojnów.(Fot. OSP Zagrodno)

Wjechał na przejazd kolejowy i zderzył się z szynobusem, Twierdził, że oślepiło go słońce.

Na szlaku kolejowym Lublin - Kraśniik w Zemborzycach samochód osobowy zderzył się z pociągiem. Na miejscu zdarzenia ruch został wstrzymany, pracują tam policjanci i pracownicy kolei.

Do wypadku doszło we wtorek przed godziną 13 na przejeździe kolejowym na ul. Letniskowej w Lublinie. Pociąg zderzył się tam z samochodem osobowym.

Według śledczych, kierujący mazdą mężczyzna jechał od strony Starego Gaju. Wjechał na przejazd kolejowy tuż przed nadjeżdżający szynobus relacji Lublin – Rzeszów. W wyniku tego doprowadził do zderzenia. W tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał, mężczyzna podróżował samochodem osobowym sam, pasażerowie pociągu również nie odnieśli żadnych ran. Kierowca wyjaśniał, że dojeżdżając do przejazdu został oślepiony przez słońce i nie zauważył świateł ostrzegawczych.

Zdjęcie: Lublin112

Zderzenie osobówki z tirem na DK10. Nie żyje 63-letni kierowca.

Do wypadku doszło w piątek (17.01.20) około godziny 11:00 w Lipnie na ulicy Wojska Polskiego (DK10).

Policjanci wstępnie ustalili, że 63-letni kierowca peugeota, jadąc od strony Torunia w kierunku Lipna, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w tira. Niestety kierowca osobówki zginął na miejscu. Kierujący tirem 70-letni mężczyzna był trzeźwy w chwili zdarzenia.
Na miejscu wypadku działania prowadziły trzy zastępy straży pożarnej.

Policja wraz z prokuratorem bada teraz szczegółowe okoliczności tego wypadku.
(Fot. KPP)

Policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali kierującego, który jechał mazdą pod wpływem narkotyków

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 36-latkowi. Mężczyzna kierując mazdą  pod wpływem narkotyków i posiadając je przy sobie przekroczył w obszarze zabudowanym dozwoloną prędkość. Okazało się, że przewoził także trójkę pasażerów, w tym swojego 7-letniego syna. Wkrótce ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

   Iławscy policjanci z grupy „SPEED” podczas kontroli prędkości w jednej z miejscowości powiatu iławskiego zatrzymali kierującego mazdą. Mężczyzna w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość. W trakcie czynności policjanci wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości, jak również czy kierował samochodem pod wpływem narkotyków. Badanie testerem wskazało, że 36-latek kierował mazdą pod wpływem amfetaminy i meta amfetaminy. W trakcie dalszych czynności policjanci w samochodzie mężczyzny znaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem, który po zbadaniu narkotestem okazał się amfetaminą. Okazało się, że mieszkaniec powiatu gołdapskiego przewoził samochodem trzech pasażerów, w tym swojego 7-letniego syna, którego miał zawieźć do mamy. Policjanci ustalili, że mama chłopca mieszka na Śląsku. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w policyjnej celi i przedstawili mu zarzuty.