Młoda dziewczyna zginęła w wypadku, dwóch chłopaków walczy o życie w szpitalu.

Do wypadku doszło około czwartej nad ranem w sobotę (4.04.2020 r.) w miejscowości Pisarzowice, w województwie opolskim.
Według ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, do wypadku doszło w skutek zjechania do rowu i uderzenia w przepust drogowy. W skutek wypadku, śmierć na miejscu poniosła młoda kobieta, a Jej dwóch znajomych walczą o życie w szpitalu.
Policja podejrzewa, że w aucie znajdowały się jeszcze dwie osoby, które oddaliły się z miejsca zdarzenia.

Źródło: https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wroclaw/pisarzowice-tragiczny-wypadek-samochodowy-nie-zyje-mloda-dziewczyna/p8q5dvk
Fotografie: Mariusz Materlik

Czołowe zderzenie dwóch pojazdów pod Białą Piską. Poszkodowane zostały trzy osoby w tym 3-letni chłopiec.

Do wypadku doszło w środę (26.02.2020) około godziny 13:00 na trasie Biała Piska-Drygały. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący pojazdem marki Renault Scenic, 75-letni mężczyzna jadąc od strony miejscowości Sulimy na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze. Potem odbił w prawo i zderzył się czołowo z pojazdem marki Renault Megane nadjeżdżającym z naprzeciwka od strony Białej Piskiej. Autem kierowała 30-letnia kobieta, mieszkanka Ełku. Podróżowała ona z 3-letnim synkiem.

W wyniku tego wypadku kobieta zakleszczyła się w pojeździe. Po interwencji strażaków kobietę w ciężkim stanie przewieziono do szpitala w Piszu. 3-letni chłopiec został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Olsztynie. Kierowca Renault Scenic był trzeźwy w chwili zdarzenia, został przewieziony do szpitala w Ełku.
Policjanci wyjaśniają teraz dokładne okoliczności wypadku.
(źródło policja.gov.pl)

Śmiertelny wypadek 20-latka pod Bydgoszczą.

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek po godzinie 23:00 na drodze gminnej w miejscowości Piecki pod Bydgoszczą. Kierujący mazdą z niewyjaśnionych dotąd przyczyn na łuku drogi prowadzącym w lewo, zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń 20-letni kierowca zmarł na miejscu. 21-letni pasażer mazdy został przewieziony do szpitala.

Bydgoscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają teraz przyczyny i dokładne okoliczności tego zdarzenia.

(źródło kujawsko-pomorska policja)


Dachowanie minibusa na autostradzie A2- jedna osoba nie żyje, osiem zostało rannych.

W niedzielę (2.02.2020) w godzinach porannych pojazd marki renault trafic uderzył w barierki, a następnie dachował wypadając z drogi.

Do zdarzenia doszło na 82 kilometrze autostrady A2 w kierunku Poznania. Pojazdem podróżowało łącznie 9 osób, jak wynika ze wstępnych ustaleń kilka z nich wypadło z minibusa podczas dachowania. Jedna osoba zginęła na miejscu, reszta pasażerów trafiła do szpitala z ciężkimi obrażeniami. Na miejscu zdarzenia lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry.
Autostrada w miejscu zdarzenia była zablokowana przez dwie godziny. Około 8:30 policja udostępniła jeden pas ruchu w kierunku Poznania.

Teraz policja wraz z prokuratorem ustala dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku.

 (Fot.OSP Brójce)

Auto wypadło z drogi i rozbiło się w lesie. Wypadek w gminie Żarnów.

Do zdarzenie doszło w niedziele (2.02.2020) około godziny 11:00 na drodze w okolicy Miedznej Murowanej (gm.Żarnów). Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji kierowca opla w wyniku nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do pobliskiego rowu, a następnie do lasu. 32-latek został przewieziony do szpitala w Kielcach.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących warunków.
Tragiczny wypadek w Kutnie. Zginęły dwie młode kobiety.

Wczoraj (2.02.20) około godziny 15.50 na DK60 stanowiącej obwodnice Kutna, zderzyły się dwa samochody osobowe BMW na kutnowskich rejestracjach i volkswagen na łowickich.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący BMW na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z passatem. W wyniku tego wypadku śmierć poniosły dwie młode kobiety- pasażerka BMW i passata. Pozostali uczestnicy wypadku-dwóch mężczyzn oraz 4-letnie dziecko, zostali przetransportowani do szpitali. Na miejscu działania prowadziło kilka zastępów straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, policja oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga krajowa 60 na odcinku od ronda przy ulicy Grunwaldzkiej do ulicy Oporowskiej była zablokowana przez kilka godzin.


Warmińsko-mazurskie: 80-latka śmiertelnie potrącona na pasach.

Do wypadku doszło w sobotę (25.01.20) około godziny 6:00 w miejscowości Orneta (woj. warmińsko-mazurskie). Kierowca seata na olsztyńskich rejestracjach potrącił 80-letnią kobietę na przejściu dla pieszych przy ul.Ks. Jerzego Popiełuszki. Niestety mimo udzielonej pomocy na miejscu zdarzenia, kobiety nie udało się uratować. 58-letni kierowca był trzeźwy w chwili zdarzenia. Droga w miejscu wypadku była zablokowana przez kilka godzin.

Policjanci zatrzymali mieszkańcowi Olsztyna prawo jazdy a jego pojazd zabezpieczyli na policyjnym parkingu. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą dalsze czynności mające na celu ustalenie dokładnego przebiegu zdarzenia.

(Źródło KPP) 

Tragiczny wypadek 21-latka. Zginął tuż przed swoim ślubem.

We wtorek około południa młody kierowca z okolic Sieradza w łódzkiem, jechał swoim oplem polną drogą. Na niewielkim łuku z niewyjaśnionych przyczyn, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Samochód 21-latka został dosłownie zmiażdżony. Wypadek miał miejsce w okolicy Okręglicy pod Sieradzem. Kierowca nie miał szans na przeżycie. Niestety zginął na miejscu. Ten tragiczny wypadek miał miejsce kilka dni przed ślubem mężczyzny.
Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.Audi uderzyło w drzewo i rozpadło się na pół. Nie żyje 19-letni kierowca.

W poniedziałek (20.01.20) pomiędzy miejscowościami Rozogi i Stary Myszyniec (DK53) około godziny 7:00 doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierujący audi, 19-letni mężczyzna z nieznanych przyczyn, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że pojazd rozpadł się na dwie części. 19-letni kierowca audi zginął na miejscu. Ratownicy znaleźli pasażerkę audi poza pojazdem, była ranna ale przytomna. Została przewieziona do szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.


(Fot.KPP Szczytno)

Niebezpieczny poranek na autostradzie A4. Duże utrudnienia w ruchu !

Dziś na autostradzie A4 doszło do dwóch niebezpiecznych wypadków. Oba zdarzenia miały miejsce w pobliżu węzła Jadwisin (pow. złotoryjski). Najpierw zderzyły się tam trzy samochody ciężarowe, a następnie samochód osobowy, zderzył się z busem i ciężarówka. Dwie osoby zostały ranne.

Pierwszy wypadek miał miejsce około godziny 6:00 na pasie w kierunku Zgorzelca, zaraz za węzłem Jadwisin. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierowcy trzech samochodów ciężarowych, najechali sobie kolejno na tył pojazdów. Jeden z kierowców zakleszczył się w kabinie, potrzebna była interwencja strażaków oraz pogotowia ratunkowego.


Autostrada została całkowicie zablokowana na 2 godziny. Około godziny 8:00 policja odblokowała lewy pas ruchu i umożliwiła przejazd dla kierowców.

Około godziny 9:00 doszło do kolejnego wypadku. Bus zderzył się z samochodem osobowym w wyniku czego, osobówka została zepchnięta pod ciężarówkę. Kierowca osobówki zakleszczył się w pojeździe. Znów niezbędna była interwencja strażaków, którzy musieli rozciąć karoserię i wydostać mężczyznę z pojazdu. Ranny kierowca został przewieziony do szpitala.

Tragiczny poranek na A4 zakończył się całkowitym zablokowaniem drogi na kilka godzin. Policja zorganizowała objazd przez Chojnów.(Fot. OSP Zagrodno)